politika | 10. Mart 2010
Pokret za Valjevo pohvaljuje odluku o profesionalizaciji rada predsednika Skupštine grada, kaže predsednik Pokreta za Valjevo dr Ilija Tripković nakon odluke da predsednik gradskog parlamenta ubuduće bude stalno zaposlen. Medjutim, Pokret za Valjevo odmah predlaže da Goran Lučić i sekretar Skupštine Nikola Ilić podnesu ostavke. Razloga je, kako kaže Tripković, više, a osnovni je što svaku sednicu uvode u neregularan tok kršenjem poslovnika prilikom utvrdjivanja dnevnog reda. Posebna priča je zahtev odborničke grupe LDP-Pokret za Valjevo da se u dnevni red poslednje skupštine uvrsti predlog o ukidanju „Valjevo-turista“ i Opštinske stambene agencije. Taj zahtev, podseća Tripković, podnet je Skupštini još 16. februara, ali je negativan odgovor predsednika i sekretara parlamenta, umesto u zakonom predvidjenom roku u Pokret za Valjevo stigao tek na dan održavanja sednice.
Na današnjoj konferenciji za novinare Ilija Tripković je protestovao zbog gradonačelnikovog izveštaja o radu u periodu od kako se nalazi na toj funkciji. Predsednik Pokreta za Valjevo smatra da je gradonačelnik samo pročitao spisak aktivnosti i da taj izveštaj nema nikakvu svrhu.
Na kraju, Pokret za Valjevo vlastima postavlja pitanje da li se organizaciona jedinica Agencija za privredne registre u Valjevu seli iz našeg grada u Šabac, s obzirom na to, kako tvrdi Tripković, da ne može da iznajmi poslovni prostor od lokalnih državnih organa.
Da li će nam do kraja godine biti bolje ?
(13.01) Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, Beograd je najpovoljniji, a Valjevo najnepovoljniji grad za život u Srbiji. Beograd je jedini grad u Srbiji u kome je prosečna zarada veća od vrednosti prosečne potrošačke korpe, dok Valjevcima, sa prosečnom zaradom od oko 28.000 dinara, mesečno nedostaje oko 10.000 da napune prosečnu potrošačku korpu. Direktor Republičkog zavoda za statistiku Dragan Vukmirović kaže da se najbolje živi u Beogradu, zatim u Vojvodini, pa onda u centralnom delu Srbije, a najgore u Valjevu, Nišu i Kraljevu. Tokom prošle godine cene su u proseku porasle za 10,3 odsto. Najviše su poskupele zdravstvene usluge, odeća, obuća, nameštaj, stvari za kuću i tekuće održavanje.
PREGLED
Pregled najvažnijih dnevnih dogadjanja u Valjevu i Regionu. Desetominutni info-paketi koji se emituju u 10:00, 14:00 i 17:00 časova. Sačinjeni su od vesti, izveštaja, reportaža, fono priloga, anketa... Ako hoćete da budete dobro i blagovremeno infomisani - ne propustite Pregled, koji je najslušanija informativna radijska forma na ovim prostorima.
Muzička emisijaNAFTALIN
"Naftalin" je muzička antologija, sa vrlo detaljnim pregledom najbitnijih muzičkih dešavanja u svetu u protekle dve i po decenije. Uz zanimljive i manje poznate podatke o svetskim muzičarima predstavljeni su najveći hitovi u periodu od 1980. do 2005. godine. Dvočasovna emisija počinje subotom u 17 sati, repriza je narednog dana u 15 časova