Pregovori DS i SPS „miruju”
Objavljeno
Lokacija: Valjevo
Ni nakon prvih zvaničnih razgovora SPS i DS, koji su juče otpočeli, nije poznata vladajuća koalicija u Valjevu, niti se nazire. Prema saznanjima “Patak” radija, sinoć je održan kratak sastanak na kome se samo razgovaralo o pravljenju velike koalicije u koju bi bila uključena SNS. Prema našim izvorima iz SPS i DS, socijalisti su predložili da vlast, pored socijalista i demokrata, u Valjevu čine i naprednjaci koji su osvojili 11 mandata.
Socijalisti smatraju da stranka koja je dobila, uz SPS, najveći broj mandata u gradskoj skupštini, treba da bude deo vladajuće koalicije, dok su demokrate protiv koalicije u kojoj bi bila SNS. I pored protivljenja takvoj koaliciji demokrate sinoć nisu rekle izričito ne, jer očekuju stav i „instrukcije” iz centrale u Beogrdu.
mesto predsedavajućeg
Sednica Glavnog odbora DS zakazana je za 18 časova na kojoj će biti reči i o koalicijama na lokalnom nivou. Naš sagovornik iz DS kaže da je valjevski odbor izričito protiv koalicije u kojoj će, pored sicijalista, biti i naprednjaci, a konačan stav zauzeće nakon današnje sednice GO u Beogradu i sednice Gradskog odbora koja je zakazana za petak. S druge stzrane socijalisti, poštujući stav svoje centrale u Beogradu, izričiti su u zahtevu da napredjaci budu deo vladajuće većine.
Prema našim saznanjima, pregovori između socijalista i demokrata miruju, do konačnog stava DS. S druge strane, prema našim izvorima, ozbiljne razgovore o pravljenju vladajuće koalicije već su imali socijalisti i naprednjaci. Oni bi, uz mandate UG „Pobeda” koje je već sa naprednjacima dogovorilo koaliciju, imali 30 odborničkih mandata u Skupštini grada ili kako bi rekli „komotnu” većinu. Konstitutivna sednica Skupštine grada na kojoj će biti verifikovani mandati 51 odbornika, izabrani predsednik i zamenik Skupštine, zakazana je za 2. jul.

vladimir
Najbolje bi bilo da SPS, SNS i Pobeda naprave vlast u Valjevu. Kakav grad, takva vlast.
Mikac
Vec je formirana koalicija SPS-SNS-POBEDA! Samo jos novinari da objave! Grad nam je dobar, kakva nam je bila vlast. Bez DS ce najzad i grad zivnuti!
verica
E da se malo odmorimo od umisljenih demokrata.
srecko
SPS razigrava,samo da se ne zaigra previse.U svakom slucaju za DS bolje da ne ulazi u svakakvu koaliciju i ovako su okrivljeni i zasta treba i zasta ne treba.Narod je lako napaliti , a sta posle?